Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-Kasım-2009, 19:42   #10 (permalink)
En-Es
Süper Moderatör

En-Es - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürleri: 168
24 mesajına 418 kere teşekkür edildi.

sevgili ayşenur ve hakan hocam... Sorun İmam Hatipler değil ki, ancak katsayı denilince ,imam hatip anlaşılıyor nedense anlamıyorumm.. şunu demek istiyorum, lisede bilgisayar bölümü okuyan bir öğrenci sadec bilgisayar öğretmenliği bölümünü tercih edebiliyor bu bölümde ikinci bölüm puanı ile alıyor, bu adam bilgisayar mühendisliğine, bilg. teknikerliğini, işletmeciliğini tercih edemiyor... bu sadece bir örnek... öyle bölümler varki alanına hitap eden bölümlerden sadece 1-2 sine ek puan veriliyor... ancak diğerlerini (örn: bilg. mühen.) tercih ettiği zaman 0,3 katsayısı uygulanıyor bundan söz ediyorum ben.......

Ayrıca bende İmam hatip mezunuyum bu katsayı olayı da siyasi amaçla ortaya çıkan sadece imam hatip liseleri için çıkarılmış zamanın başbakanı M.Y. ın kendi ağzıyla açıkladığı bir uygulam idi, kimsenin sesi çıkmamıştı... amaç sadece imam hatip mezunlarının devlet kadrolarından uzakleştırılması ve özellikle hukuk fakültesine girmelerini engellemekti. bunun için yıllardır sözel puanla alan hukuk eşit ağırlığa alındı... şimdi uygulama kaldırılınca neden herkes ayağa kalkıyor gerçekten anlam veremiyorum...

Bence günümüzde İmam hatipler imam yetiştirmekten ziyade insanların dinlerini öğrenmesinde de önemli bir yere sahip... Avrupa da ABD de dersleri kiliselerde papazlar verirken ülkemizde din dendiği zaman kıyamet kopar... okullardaki öğrencilerimize bakıyoruz da ne kültürümüz kaldı ne ahlakımız kaldı ne de geçmişimizden haberimiz var... bunlar sadece benim fikrim......
En-Es kullanıcısına teşekkür edenler:
zumrut_ (30-Kasım-2009)