Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-Şubat-2010, 11:36   #4 (permalink)
Fatih GÜRIŞIK
Özel Üye

Fatih GÜRIŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürleri: 856
476 mesajına 1.541 kere teşekkür edildi.

Zümrüt Hanım,çok teşekkür ederim ellerinize sağlık tarihi bir konuda önenmli bir paylaşım yapmışsınız..
Tarihi olaylar hele de yakın tarihle ilgili olaylar pek çok suistimale açıktır ve tarihi olaylar da değerlendirilirken o günün ve öncesinin şartları ile değerlendirimelidir.Ben ne İsmet Paşa haklıdır ne gayri müslümlere konulan varlık vergisi haklıdır diyorum sadece o zaman şartlarına bakmak lazımdır da diyorum.Eğer Tarık Buğranın " Küçük Ağa" isimli kitabını okumuşsanız orada geçer nasıl müslümanların bir o cepheden bir o cepheye koştukları,şehit oldukları,gazi oldukları ama gayri müslimlerin nasıl zenginliklerine zenginlik kattıkları ve sonra da nasıl İngilizler ve Yunanlarla işbirliği yapıp zenginliklerini yüzyıllar beri birarada yaşadıkları Türklerin aleyhine tasadduk ettikleri anlaşılır.
Türkiye Cumhuriyeti devleti varlık vergisinin konulduğu yıllarda Milli Koruma ve Harp Ekonomisi uygulamaktadır ve tabiri caizse ekonomik Sakarya yada Dumlupınar Savaşları vermektedir ve bu harp koşullarında 1942 de bu vergiler konuşmuştur bilemem artık yüce divanlık bir rezalet varmıdır..
Fatih GÜRIŞIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla