Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-Şubat-2010, 19:04   #14 (permalink)
Cahit ERAYDIN
Bizim Coğrafya Yöneticisi

Cahit ERAYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürleri: 565
836 mesajına 4.324 kere teşekkür edildi.

zumrut_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
.Bu paylaşımlar yapılırkende olabildiğince dilbilgisine dikkat edilmesini üyelerimizden rica ediyorum,dilimizin( deformasyona)i uğratılması bana hiç hoş gelmiyor............cahit hocam çok haklısınız. dilimize girmiş yabancı kelimeleri farkında olmadan malesef kullanıyoruz. dolaysıyla, güzelim türkçemizi yazarken dillbilgisinde de yanlışlık yaptıkmı türkçemiz katlediliyor. ne ilginçtir'ki kullanılan yabancı kelimelerin türkçe olduğunu düşünen coğlukta. mesela bir örnek daha vereyim... ben asparagas kelimesini bilmiyordum, ilk kez sizden duyarak öğrenmiştim..hocam maksadım size saygısızlık yapmak değil lütfen yanlış düşünmeyin mazur görün . türkçe hatalarım o kadar çokki, ne yapayım. farkında olmadan savunma mekanizmam devreyemi giriyor ne...? ......zümrüdüanka
Ben dilimizin deformayona uğratılmasından bahsederken Türkçe içerisinde bulunan yabancı kökenli kelimeleri kastetmedim,yanlış kurulan cümleler,cümleler içerisindeki kelimelerde küçük harflerin arasına yerleştirilmiş büyük harfler,gereksiz kısaltmalar,anlamsız devrik cümleler vs..vs.. ben bunları vurgulamak istemiştim mesajımda
Sizde bana yazmış olduğum deformasyon ve benden öğrenmiş olduğunuz asparagas kelimelerini konu ederek üstü kapalı dilimizi benim yanlış kullandığımı anlatmak istemişsiniz sanırım,ama Türkçeye girmiş bazı yabancı kökenli kelimeleri kullanmamak mümkün olmuyor maalesef ve benim kastım da o değil
Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hiyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler !!!

KEMAL ATATÜRK

Öğretmenler ; Cumhuriyet sizden fikri hür,vicdanı hür,irfanı hür nesiller ister
KEMAL ATATÜRK
Cahit ERAYDIN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cahit ERAYDIN kullanıcısına teşekkür edenler:
zumrut_ (20-Şubat-2010)