Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-Nisan-2010, 10:59   #29 (permalink)
suskunyurek
Yeni Üye

Teşekkürleri: 2
2 mesajına 3 kere teşekkür edildi.

Zaten son yıllarda yapılan değişikliklerle okulda eğitim verilemez hale getirildi. Artık son noktayı koyup okulları mankenlik ajanslarına rakip etmeyi amaçlıyorlar anlaşılan. Ergenlik çağında olan kişilere serbest kıyafet gelirse olacak olanları engelleyemezsiniz. Çözülmesi gereken öncelikli sorun içerik ama Milli Eğitim olduğu iddia edilen kurum dış görünüşle uğraşıyor. Demokratik okul denilen yerlerde öğrenci kelime anlamına uygun olarak okumaya, öğretmeye gelir... Bizdekilerin enaz %90ı okula çevre yapmaya, aşkı memnu yada kurtlar vadisi çevirmeye geliyor. Kaç tane bilimsel çalışma çıkıyor yada bilim yapılsın diye meb anket, genelge yolluyor. Öğrenciyle sivil halkı ayırt etmeyi zorlaştıracak olması ve dışardan herkesin( halk tabiriyle ipini koparanın) okullara gelebilecek olması hiç kimseyi alakadar etmiyor. Çünkü sorumluluk okul müdürü ve nöbetçi öğretmenin okulda yaşanan her olayda... Bütün bunları düşünerek cevap vermeli ankete... İyi yönü belki var ama çoğunluk maalesef kötü olaylar için başlangıç olur serbest kıyafet...

Daha başka bir mevzu hiçbir öğretmen kendisi için bunu dile getimiyor o da ayrıca ilginç demek ki dersi (çok muhterem (!) müfettişimin dediği gibi) ceket anlatıyor. -Gerçi bende az değilim Gardropta diyorum-

En önemlisi hangi anketi meb dikkate aldı ki bunu alsın. Sonucu başlamadan belli bir anket.. Meb serbest kıyafet kararı aldı çalıştayda şimdi demokrasi- memokrasi olsun, siz istediniz biz yapıyoz demek için açmışlar bir anket.... Yerim böyle demokrasiyi

Devlet-i ebet müddet -PaxOttomana-

Konu suskunyurek tarafından (24-Nisan-2010 Saat 11:01 ) değiştirilmiştir.
suskunyurek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
suskunyurek kullanıcısına teşekkür eden 2 üye:
Tugay NAYKI (24-Nisan-2010), zumrut_ (25-Nisan-2010)