Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-Haziran-2010, 14:25   #1 (permalink)
karamuk
Üye

Teşekkürleri: 2
9 mesajına 13 kere teşekkür edildi.
Standart Ekonomi Dersi Hakkında..

Merhaba arkadaşlar,çalıştığım okulda 2010-2011 Eğitim-öğretim yılında okutulan dersler ve ders saatleri çizelgesi dağıtıldı.Ekonomi dersi, coğrafyanın mı tarihin mi alanı içinde verileceği konusu gündeme geldi.Eski müfredatta bu dersin benzeri ''Türkiye'nin Beşeri ve Ekonomik Coğrafyası'' olarak vardı.Üniversitede ekonomik coğrafya dersi olarakta bu dersimiz vardı.Bu nedenle ekonomi dersinin coğrafya branşının dersi olduğunu ifade ettim.Tebliğler dergilerinde bir araştırma yaptım.Tarih branşında yer alan dersler ayrıntılı olarak verilmesine rağmen coğrafya da ekonominin adı bile geçmediğini fark ettim.Sorum şu bu dersi 2009-2010 öğretim yılında veren arkadaşımız var mı?Bu konuda ki fikirlerinizi paylaşır mısınız?

Temmuz 2009–2622 Millî Eğitim Bakanlığı Tebliğler Dergisi sayfa 419 da
ATAMAYA ESAS OLAN ALAN-MEZUN OLDUĞU YÜKSEKÖĞRETiM PROGRAMI-AYLIK KARŞILIĞI OKUTACAĞI DERSLER
Coğrafya:1. Coğrafya Öğretmenliği 2. Coğrafya Bölümü (*)
Coğrafya ,Sosyal Bilgiler,Çevre Sistemleri,Sosyal Bilimlere Giriş,Sosyal Bilimler,Sosyal Bilim Çalışmaları
Tarih:1. Tarih Öğretmenliği 2. Tarih Bölümü (*) Tarih,T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük,İslam Tarihi,Türk Eğitim Tarihi,Demokrasi ve İnsan Hakları,Sosyal Bilgiler,Halk Kültürü,Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi,Sosyal Bilimlere Giriş
Sosyal Bilimler,Sosyal Bilim Çalışmaları,Halk Bilim,Antropoloji,Uluslararası ilişkiler

karamuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
karamuk kullanıcısına teşekkür eden 2 üye:
nursel55 (26-Haziran-2010), Tugay NAYKI (25-Haziran-2010)