Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-Temmuz-2010, 18:03   #3 (permalink)
GUNBAN
Bizim Coğrafya Yöneticisi

GUNBAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad- Soyad: Güngör ÇOBAN
Teşekkürleri: 1.690
1.107 mesajına 8.957 kere teşekkür edildi.

ares Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
açıkçası ben böyle birşeyi uzun zamandır bekliyordum.
Buyrun bakalım çıkın işin içinden.

''Ortak dersler arasında yer alan dil ve anlatım, Türk edebiyatı, yabancı dil, tarih ve coğrafya derslerinin seçmeli olarak da alınması ve her iki dersin ders saatleri toplamı öğretim programında belirtilen ders saatinden farklı olması hâlinde ilgili derslere ait öğretim programlarının amaç ve açıklamaları dikkate alınarak mevcut programlara göre belirtilen ders saati kadar zümre öğretmenler kurulunca hazırlanacak programlar uygulanır. Değerlendirmeleri Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinin hükümlerine göre yapılır. Söz konusu derslerin aynı öğretmen tarafından okutulması esastır.''
''Coğrafya dersinde; Talim ve Terbiye Kurulunun 10.02.2010 tarih ve 5 sayılı Kararı ile Kabul edilen öğretim programı uygulanır.''

Bu açıklamalara göre:
1-10 sınıfta;Seçmeli ve ortak derslerin yıllık planları ayrı ayrı mı, yoksa 4 saatlik olarak tek bir plan olarak mı hazırlanacaktır.? Yani 2 farklı ders, iki farklı not mu verilecek.(Değerlendirmeleri Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinin hükümlerine göre yapılır. ki buna göre ayrı ders notu olarak değerlendirilmesi gerekiyor.)
2-Kazanım olarak 2 saat veya seçmeli Coğrafya kazanımları mı verilecek, yoksa daha önceden olduğu gibi 4 saate göre tüm kazanımlar mı verilecek? Yoksa bunu öğretmen mi belirleyecek.(10.02.2010 tarih ve 5 sayılı Kararı ile Kabul edilen öğretim programı uygulanır. İlkesi ne olacak.)
3-Lys'de ilgili puan türlerine yönelik sorular nasıl çıkacak, neye göre belirlenecek.

SONUÇ: AYIKLA PİRİNCİN TAŞINI.....:rol leyes:
Ayşenur KILIÇ (08-Eylül-2010), graben30 (27-Temmuz-2010), nuzi (10-Ağustos-2010), Tugay NAYKI (25-Temmuz-2010), zumrut_ (13-Eylül-2010)