Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-Eylül-2010, 21:53   #141 (permalink)
pardus
Süper Moderatör

pardus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürleri: 183
77 mesajına 1.140 kere teşekkür edildi.

geomaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
2 saatlik 10. sınıf coğrafya dersi zorunlu ders kategorisinde olduğu için bu dersi 4 saatmiş gibi yapamayız bence arkadaşlar. Ne yazık ki diyorum artık iki ayrı dersimiz var. Bu yüzden de 2 yıllık plan, 2+2 toplam 4 yazılı var, planlarda ise 10. sınıf için kazanımlar bellidir 2005'e göre 36 kazanımımız var. Talim terbiye 25 saatlik kazanımı zorunlu ders için kullanın dediğine göre seçmeli grubada 11 kazanımlık plan kalıyor. Gönlüm böyle istemese de fotokopide ve bol bol sınav kağıdı okumada hepimize kolaylıklar diliyorum arkadaşlar.
hocam bence durumu yanlış yorumlamışsınız gibi şöyle ki açıklamada ''Aynı sınıfta haftada 2 saat zorunlu 2 saat seçmeli olmak üzere 4 saat alınması durumunda 14.07.2005 tarihinde yayınlanan Coğrafya Dersi Öğretim Programında belirlenen kazanımların tamamı verilecektir.'' denilmekte yani bu da ayrı plan ayrı yazılı demek değil kaldı ki seçmeli ve zorunlu derslerin ayrı ayrı kazanımı yok müfredatta ne 2005 te var ne de şubat 2010 da var müfredatlarda var olan kazanımlar 4 saatlik ders için (ki bu da tüm kazanımlar demek) ve 2 saatlik ders için
pardus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla