Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-Eylül-2010, 21:43   #30 (permalink)
Cahit ERAYDIN
Bizim Coğrafya Yöneticisi

Cahit ERAYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürleri: 565
836 mesajına 4.324 kere teşekkür edildi.

GUNBAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cahit Hocam; 10.SINIF 2 SAATLİK ORTAK YADA ZORUNLU DERSİN KAZANIMLARI İLE 2 SAATLİK SEÇMELİ DERSİN KAZANIMLARI AYNI. YANİ 25. işte sakatlık burada. Her ne kadar kazanımların tamamını verecekslz şeklinde bir hüküm koysalar da; İki dersi ayrı ayrı ayrı verirsek ya da 2+2=4 saat şeklinde birleştirip verirsekte 25 kazanımı vereceğiz. ÇÜNKÜ 36 KAZANIM 4 SAATLİK ZORUNLU DERSİN KAZANIMIDIR. Bu ise sakat bir durumdur.
İşte bakanlık BU SORUNU ÇÖZMEYE ÇALIŞIYOR. Yetkili kişi bu konuda yakında bir resmi düzenleme çıkar diyor.

Eğer çıkarsa büyük ihtimalle şu şekilde veya benzer bir açıklama çıkacaktır. '' Eğer ortak 2 saatlik dersin yanına bir de seçmeli 2 saatlik ders seçilirse;
bu iki dersin kazanımları yerine 2005 programının 4 saatlik(36) kazanımı verilecek ve tek ders işlemi görecektir. Yazılı sınavıda bu ders saatine bağlı olarak ilgili yönetmelik hükümlerine göre yapılacaktır.''
Eğer bu yapılmaz ise tarihi bir skandal sözkonusu olur diye düşünüyorum.
Güngör hocam zaten 2+2 coğrafya dersinde mantıklı olanda 36 kazanımın verilmesidir,eğer böyle bir uygulama yapmayı düşünüyorlarsa biraz geç kalmadılarmı ? benim yapmayı düşündüğüm hatta yapacağım uygulama en mantıklısı bence,iki dersin tek ders olarak işlem görmeside doğru değil ,çünkü uygulama iki ayrı ders niteliğindedir ve mutlaka E-okulda iki ayrı ders notu girişi şeklinde formatlanacaktır,bu nedenle de yapılacak yıllık planların ve özellikle sınavların ayrı ayrı olması zaruridir diye düşünüyorum.Talim terbiye kararını verene kadar dönem biter bu nedenle ben bahsettiğim şekilde uygulama yapacağım ,bu uygulamayada soruna çözüm getiremeyen ttk'nun bir itirazının olması yanlış olur ,derslere başlandı ,yıllık planlar verilecek daha ortada çözüm yok,pes doğrusu...
Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hiyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler !!!

KEMAL ATATÜRK

Öğretmenler ; Cumhuriyet sizden fikri hür,vicdanı hür,irfanı hür nesiller ister
KEMAL ATATÜRK
Cahit ERAYDIN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla