Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-Eylül-2010, 23:36   #7 (permalink)
geomaster
Yeni Üye

Teşekkürleri: 3
3 mesajına 3 kere teşekkür edildi.

Arkeolojik misasımıza yeterince sahip çıkamamadığımızı kabul ediyorum ancak Allianoi konusunda farklı düşünüyorum. Kimseyle tartışmak niyetinde değilim ancak su perisi dışında doğru düzgün hiçbir buluntu çıkmayan bir kazı alanından bahsediyoruz.Egede sayısız antik hamamın toprak altında olduğunu düşündüğümüzde öneminin fazla olmadığını anlarsınız. (Malum, ege yanlız günümüzde değil antik çağlarda da fay - kaplıca zengini bir bölge) Allianoi bunların en çok reklam yapılanı oldu ve popüler oldu. Sırf siyaset olsun diye gündem yapıldı. İsim de gerçekten de Veysel Eroğlunun dediği gibi uydurmadır. Uydur ma olmasaydı efesten miletten çıkan buluntularda allianoi'den övgüyle bahseden yazıtlar çıkardı. Böyle bir isim bile yok. Ege bölgesinde toprak altında yüzlerde hamam kalıntısı olduğu sanılmaktadır hepsini kazıp korumaya kalksak egede tarım durur. Arkeologların ve kültür bakanlığının asıl önem verdiği yerler buluntu zengini tapınaklardır. Hamam kazılarında hamam tasından başka bişey çıkmaz arkadaşlar. Buluntu yoksa taş duvarların fazla bir anlamı yoktur. İyi araştırmak lazım diyorum..
geomaster isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla