Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-Şubat-2011, 11:06   #4 (permalink)
GUNBAN
Bizim Coğrafya Yöneticisi

GUNBAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad- Soyad: Güngör ÇOBAN
Teşekkürleri: 1.690
1.107 mesajına 8.957 kere teşekkür edildi.

pardus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
güngör hocam animasyonu bugün uzunca bir incelem fırsatım oldu bazı eksik ya da hatalar var gibi iklim bölgelerinin sınırları tuhaf biraz bilmem bana mı öyle geldi ayrıca çin iklimi,tropikal yağışlı veya yüksek dağ iklimi gibi isimler var ve bu iklimlerin görüldüğü yerlerde benim bildiğim daha farklı iklim tipleri var animasyonu siz mi hazırladınız yoksa düzenledinz mi sadece?
Mehmet Hocam; animasyonu İspanya'daki bir yüksek öğretim kurumundan indirip, Türkçeleştirdim.
Çin İkliminin dışında; diğer iklimler genel iklim sınıflaması içinde olan iklimlerdir. Bu konuda gerek ulusal, gerekse uluslararası çalışmalar incelenirse bu görülebilir. Örneğin; biz tropikal iklim denilince yazı yağışlı olan başka bir deyişle Savan iklimini anlıyoruz ve yıllardır bunu bu şekilde veriyoruz. Ama yanlış. Çünkü bu iklim alanı içerisinde kurak özellik gösteren alanlar da var. Bundan dolayı bu alanda görülen iklime Kurak tropikal iklim deniyor. Bunu ve Ve Özellikle Orta Kuşakta Yüksek yerlerde görülen Dağ iklimlerini uluslararası kaynaklarda görebilirsin. World Climates , Climate - Wikipedia, the free encyclopedia , 7(v) Climate Classification and Climatic Regions of the World , Climate, Weather, Environment: Climate Types: Information from Answers.com , World Climate Map, Climate Map of World , Climate

Bunlar gibi onlarca örnek vermek mümkün.