Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-Nisan-2011, 21:20   #188 (permalink)
shadan
Özel Üye

shadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürleri: 34
43 mesajına 659 kere teşekkür edildi.

Türkiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın hocam lys3 ve lys4 konularının karma halde soru sorulma ihtimali var mı yani?
Sayın hocam ben karma sorular olacak demiyorum ama soru hazırlama komisyonuna bağlı diyorum.

Normal şartlarda müfredata göre net bir ayrım vardır ve bu ayrımı TTKB (Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı) 2005'te yayınladığı Coğrafya Öğretimi Müfredatında belirtmiştir. Biz de bu ayrımı bu topicteki 1. mesaja koyduk. Müfredatı bilen komisyon üyeleri karmakarışık bir soru tipi oluşturmaz. LYS-4 konularını tutup LYS-3 içine koymaz yani. Ancak LYS-4 testinin içinde YGS ve LYS-3 konuları olabilir ve bu normaldir. Yine aynı şekilde LYS-3'te birkaç tane YGS konusuyla ilgili soru olabilir, bu da normal. Geçen yılki sorulara bakıldığında bu söylediklerimi görebilirsiniz.

Ben normal olmayanın LYS-3'te LYS-4'ü ilgilendiren sorular çıkması olacağını söylüyorum. Böyle bir durum hem müfredata aykırıdır hem de müfredata göre çalışan öğrencilere haksızlıktır.

İnşaallah geçen seneki gibi müfredat ayrımı doğru yapılmış bir LYS sınavı gerçekleşir. Ben ümitliyim, beklentim bu yönde...
shadan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
shadan kullanıcısına teşekkür edenler:
Türkiye (13-Nisan-2011)