Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-Mayıs-2011, 23:45   #7 (permalink)
pardus
Süper Moderatör

pardus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürleri: 183
77 mesajına 1.140 kere teşekkür edildi.

shredder8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hocam eğitim amaçlı bir sitede siyaset hiç hoş olmamış. Tarih derslerinden hatırladığım kadarıyla Sokullu Mehmet paşanın hazırladığı projeler hayata geçirilebilmiş olsaydı tarihin akışı başka bir şekilde olabilirdi. O zamanda illaki o projeleride eleştirenler olmuştur. Hatta engellenmişti. Her insanın ufku bir değildir.
fikirlerinize katılıyorum hocam bu projeye karşı çıkma durumu bana bir zamanlar keban barajı yapılırken çoooooooooook meşhur bir devlet adamının hani 6 kere gidip yedi kere gelen bir kişinin sözünü hatırlatıyor ne demişti'' bu kadar büyük baraj yapıp ta elektirği toprağa mı vereceksiniz'' noldu yıllar sonra elektrik yetmez oldu kebandan daha büyük baraj yapılmasına rağmen ya da Ankara için ana cadde planlaması yapılırken '' ya nolcak bu kadar geniş yola ne gerek var uçak mı indirecez'' diyenler vardı
bu ülkede zaten her zaman fikre değil de söyleyene bakarlar eğer bu projeyi başka bir parti söyleseydi oooooooooooo muazzam bir fikir olurdu
elin amerikalısı 50 yıl sonrasını hesab ederken iyi,biz 10 - 15 yıl sonra şöyle olmayı planlıyoruz dediğin zaman sen hayalperestsin hemen hazır yafta yapıştır gitsin
projenin yapılabilir ya da yapılamaz olmasına gelince; benim aklıma süveyş kanalı geliyor bu kanalın yaklaşık 3 katından daha uzun ve 1869 daki teknoloji ile yapılan bir kanal. o zaman böyle bir kanal yapılıyorsa şimdi yaplamaz olmasının teknik olarak izahı görünmüyor bence
insanın yapabilecekleri sadece hayalleri ile sınırlıdır
madem bu sitede siyaset yapılacak bundan sonra en alasını yapmaya hazırım ben
HALİMİ DÜŞÜNÜP YANMA MEHMED'İM
KAVUŞMAK MI.. BELKİ...DAHA ÖLMEDİM

Afyon Lisesi Coğrafya Öğretmeni

Konu pardus tarafından (02-Mayıs-2011 Saat 23:51 ) değiştirilmiştir.
pardus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
pardus kullanıcısına teşekkür eden 4 üye:
GUNBAN (04-Mayıs-2011), izobar (03-Mayıs-2011), kadirli (06-Haziran-2014), uran (19-Kasım-2014)