Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-Haziran-2012, 21:12   #10 (permalink)
pardus
Süper Moderatör

pardus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürleri: 183
77 mesajına 1.140 kere teşekkür edildi.
Standart Cevap: 2012 KPSS Coğrafya Soru Gelmesi Muhtemel Ko

Tugay NAYKI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar 2012 kpss coğrafya dersinde öne çıkan, soru gelmesi muhtemel olan, çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu düşündüğüm konulardan derlediğim bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Hazırlarken Doğu hocamızın bir çalışmasını örnek aldım ve alıntı da yaptım, Cahit öğretmenime de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum..

''Sorular genelde uzun ve karmaşık görünümlü olacaktır, bu sizi yanıltmasın ve panik yapmayın. Soru köküne mutlaka dikkat edin, ‘’en fazla, en az, en çok, daha fazla’’ kavramlarına özellikle dikkatinizi çekmek istiyorum. Bana sorulan çözemediğiniz sorularda daha çok dikkatsizlikten soruların kaçtığına şahit oldum. Artı sorular yalın ifadeler içermeyecektir. Sorular daha çok birden fazla konuyu kapsar nitelikte olacaktır...''

2012 Coğrafya Gelebilecek Soru Analizi.pdf - 4shared.com - belge paylaşımı - indir

Alternatif Link:
Free File Hosting & Video Downloads, Free File Sharing, Online Friends Network - Ziddu

Tugay hocam hazırladığınız notlara bi göz attım güzel olmuş elinize sağlık ama bir iki yerde size katılamayacam; soru çıkması muhtemel yerler konusunda doğal afetlerden 2+2 = 4 soru demişsiniz bence çok fazla bu konudan en fazla 1 soru olur, eğer çevre sorunları konusunu da dahil edersek 1 soru da ordan olur, diğer bir konu da Türkiye'de enerji kaynaklarının kullanım oranları konusunda doğalgaz %71 yazmışsınız burda bir yanlışlık var bu oranlarda doğalgaz % 45 , hidrolik %33 kadar, linyit %20 kadar gerisinde rüzgar ve jeotermal var
HALİMİ DÜŞÜNÜP YANMA MEHMED'İM
KAVUŞMAK MI.. BELKİ...DAHA ÖLMEDİM

Afyon Lisesi Coğrafya Öğretmeni
pardus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla