Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-Temmuz-2012, 14:33   #2 (permalink)
GUNBAN
Bizim Coğrafya Yöneticisi

GUNBAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad- Soyad: Güngör ÇOBAN
Teşekkürleri: 1.690
1.107 mesajına 8.957 kere teşekkür edildi.
Standart Cevap: 2012 LYS 4 Sorularının Kazanımlara Göre Dağ

Orhan Hocam; elinize emeğinize sağlık.Birkaç ekleme de ben yapayım.
1-)5.nci soru kazanımına ek olarak;(A.9.12. Dünyanın tektonik oluşumundaki değişim ve sürekliliğe kanıtlar gösterir.) kazanımı,
2-)7. soru için((B.10.10. Ekonomik faaliyet türlerinin oransal dağılımına ilişkin verileri, ülkelerin gelişmişlik düzeyleriyle ilişkilendirir)) kazanımı,
3-)9.cı soru için((Ç.10.3. Uluslararası ulaşım hatlarının bölgesel ve küresel etkilerini sorgular.) kazanımı,
4-) 10. soru için((A.11.1. Biyoçeşitliliğin oluşumunda ve azalmasında etkili olan faktörleri sorgular.) kazanımı,
5-)13.soru için(*Ç.11.5. Sanayileşmiş bir ülkeyi sanayileşme Aşamaları açısından analiz ederek sanayileşme süreçlerini değerlendirir.) kazanımı
6-) 14. soru için(C.11.5. Türkiye’de tarım ve hayvancılığı şekillendiren unsurlarla bu sektörlerin özelliklerini açıklar.) kazanımı,
7-)16. soru için; (*B.11.4. Doğal unsurların üretim, dağıtım ve tüketim süreçleri üzerindeki etkisini analiz eder.
*B.11.5. Beşerî unsurların üretim, dağıtım ve tüketim süreçleri üzerindeki etkisini analiz eder.
B.11.6. Üretim, dağıtım ve tüketim sektörleri arasındaki ilişkiyi ekonomiye etkisi açısından analiz eder.) kazanımları

KAZANIMLARI DA KULLANILABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.Bu arada benim de yapmış olduğum analiz ile uyuşması nedeniyle benzer düşünceler içinde olduğumuzu söyleyebilirim.)
damla05 (15-Temmuz-2012), turkuaz06 (15-Temmuz-2012)