Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-Kasım-2012, 23:10   #1 (permalink)
yusufili
Süper Moderatör

yusufili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad- Soyad: YSF
Teşekkürleri: 470
271 mesajına 787 kere teşekkür edildi.
Standart 11.Sınıf Sayfa 85'deki Bilgilerde Hata Yok mu?

11.sınıfların ders kitabında sayfa 85'te bulunan grafikteki bilgilere göre (Bu bilgilerin 2010 yılı Türkiye İstatistik Kurumu bilgileri olduğu belirtilmiş)
çalışan nüfusun yüzde 25,2'si tarım,yüzde 26,2'si sanayi ve yüzde 48,6'sının da hizmet sektöründe çalışıyor görünürken,hemen altında verilen bilgi de şunlar yazmaktadır.Aynen yazıyorum.
"Günümüzde de tarımda çalışanların oranı çalışan nüfusun yarısına yakındır.Çalışanlar oranının en az olduğu sektör sanayidir.Çalışanların yaklaşık beşte biri bu alanda toplanmıştır.Ticaret,turizm ve yönetim alanlarını kapsayan hizmet sektöründe çalışanların oranı da yüksektir.Türkiye'de çalışanların yaklaşık üçte biri hizmet sektöründe bulunmaktadır."
Bu duruma göre grafikteki bilgiler ile hemen altındaki verilen bilgiler arasında bir çelişki yok mu?Yoksa benim gözden kaçırdığım bir durum mu var?Yorumlarınızı bekliyorum.

“Suskunluğum asaletimdendir. Her lâfa verilecek bir cevabım var; lâkin, bir lâfa bakarım lâf mı diye, bir de söyleyene bakarım, adam mı diye…"

http://atlas.cooltext.com/rendered/cooltext436560670.gif

yusufili isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
yusufili kullanıcısına teşekkür edenler:
tuğçe sırça (21-Kasım-2012)