Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-Aralık-2012, 23:33   #33 (permalink)
scog
Özel Üye

Ad- Soyad: Şule
Teşekkürleri: 21
16 mesajına 331 kere teşekkür edildi.
Standart Cevap: Okullarda Serbest Okul Kıyafeti İster misiniz?

İnşallah bu kıyafet serbesliği gelmez....

Fakir ve zengin ayrımı geçtim, saçları uzamış, değişik takılar, ilginç ilginç kıyafetler, pahalı kıyafetlerin yanında maddi imkanı olmadığı için ucuz kıyafetle gelen ezik çocuklar, sabah ne giyeceğim derdinde okula geç kalan çocuklar görmek istemiyorum..

Ben öğrencimi dışarda bir yerde de görsem benim okulumun öğrencisi olduğunu formasında anladığım için dışarda ne yaptığı konusunda bile takip yapabiliyorum...Yada okula öğrenciniz şurada diye bize bigi veren veliler biliyorum...

Ayrıca çocuğun maddi durumu yoksa tek bir forma ile dört seneyi geçirebiliyor...Ki ben buna çok şahidim....Peki tek serbest kıyafetle dört seneyi geçirebilir mi...Arkadaşlarının karşısında bu çocuk kendisini nasıl hisseder....Diyeceksiniz dışarıda veya dershanede farklı elbiseler giyiyor..Maddi durumu olmayan çocuk ne kadar dışarı çıkıyor.Yada kaçı dershaneye gidebiliyor...Hadi dershaneye gitti diyelim okul arkadaşları ile ne kadar bir arada olabiliyor....Olsa bir kaç kişi....Çoğu farklı okuldan öğrenciler oluyor ki oda hergün dershaneye gitrmiyor...Ama sürekli bir çok arkadaşının olduğu ve her gün birbirlerini sürekli takip etme durumlarında olduğu okulda aynı giysiyi yada ucuz giysiyi çocuk giyerken kendisi kötü hissetmeyecek mi....

Ucuz kıyafeti bizler giysek belki bizim için beki o kadar önemli değil..Dünyaya bakış açılarımız ve değer yargılarımız yerine oturmuş..Ancak şunu söyleyeyim bizim yaşlarımızda bile ucuz kıyafeti giymeyi dert eden insanlar var...Adolesan dönemindeki bir çocuk ayna karşısından ayrılmaz, saçları ile saatlerce uğraşır, çevresindeki herkesin kendisine baktığını zannerder, kendisini dünyanın merkezinde hisseder.Peki gelişim çağında olan herkesin kendisine baktığını düşünen ve çevreden etkilenmesi çok fazla olan çocuk sizce nasıl düşünür?

Ayrıca;öğrencilerin tek tip elbise giymesi farklı düşünceler üretemeyeceği anlamına gemez..Düşünce farklılıkları elbise tek tip olunca olmuyor mu....Türkiyede farklı düşünceler yıllar boyunca yok muydu?..Bizler aynı mı düşünüyoruz.....Bizim zamanımızda forma bile yoktu....Siyah önlük giydik..Aynı düşünceye mi sahibiz...Ne kaldı ki çocuklar artık önlükte giymiyor..Formalar oldukça iyi....

Yine okula gelen yabancı bir genci nasıl ayırt edebilirim.

Eğitimden çok üstündekilere önem veren öğrenci görmek isemiyorum....

Konu scog tarafından (24-Aralık-2012 Saat 23:56 ) değiştirilmiştir.
scog isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
scog kullanıcısına teşekkür eden 2 üye:
adalet y. (25-Aralık-2012), zumrut_ (24-Aralık-2012)