Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-Eylül-2013, 17:01   #2 (permalink)
Tugay NAYKI
Bizim Coğrafya Yöneticisi

Ad- Soyad: Mustafa Yıldız
Teşekkürleri: 2.435
1.608 mesajına 9.665 kere teşekkür edildi.
Standart Cevap: 2013-2014 Coğrafya 1.Dönem Senebaşı Zümre Tutanağı..

GÜNDEM MADDELERİ
GÜNDEM MADDELERİ
1. Açılış ve Yoklama
2. Zümre başkanının seçimi
3. Öğretim programlarında yer alması gereken Atatürkçülük ile ilgili konular üzerinde durularak çalışmaların bu doğrultuda planlanması (TD:18.01.1982-2104) ile (TD: 2488)
4. Türk Milli Eğitiminin genel amaçları, coğrafya dersi müfredat programında
belirtilen amaçlarrn, hedeflerin ve açıklamaların okunarak, planlamanın bu doğrultuda yapılması.
5. Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 7 ve 111.maddelerinin okunması.
6. Bir önceki yıla ait zümre kararlannrn uygulama sonuçlannın incelenmesi ve değerlendirilmesi. Uygulamaya yönelik yeni kararlar alınması.
7. Ders programlarında belirtilen hedefler, davranışlar ve kazanımlar dikkate alınarak derslerin işlenişinde uygulanacak yöntem ve tekniklerin belirlenmesi.
8. İlgili zümreye ait ders programlarırun okunup üzerinde görüşme ve bilgi alış verişinin yapılması ve kararlar alınması.
9. İlgili ders programlarındaki konu ağırlıklarına göre zamanlama yapılması ve ünitelendirilmiş yıllık ders planlarının hazırlanması hususunun görüşülmesi. ( eğitim öğretim çalışmalarının ölçülü yürütülmesine ilişkin yönerge; 2551 ve 2575 sayılı tebliğler dergisi.)
10. Ünitelendirilmiş yıllık planların kimler tarafindan yazılacağı.
11. Orta öğetim kurumlan yönetmeliğinin 86. (Öğretmenin görev ve sorumlulukları) maddesinin okunması ve değerlendirilmesi ve kararlar alrnması.
12. Sorumluluk srnavlannda görev alacak komisyon üyelerinin belirlenmesi.
13. Hangi konularda hangi zümre öğretmenleri ile işbirliğiyapılacağının belirlenmesi.
14. Öğrenci merkezli öğrenmenin bir gereği olarak öğrencinin sınıftaki rolü ve etkinliği konusunda uygulanabilir kararlar alrnması.
15. Öğrenci başarrsını ölçme ve değerlendirmede, ( Performans, yazılı sınav sayısı, test uygulama sınav v.b.) birlik ve beraberliği sağlayıcı esaslar üzerinde durulması, uygulama birliğini sağlayıcı kararlar alınması. Ortak sınavların planlanması,uygulanması, değerlendirilmesi. (Orta Öğretim Kurumları yönetmeliği- Md: 43, 44, 45, 47, 48, 49, 50, 51, 53)
16. İstenen başarı düzeyine ulaşamayan öğrencilerin yetiştirilmesi için alınacak önlemler.
17. Ortak sınav planının ve takviminin hazırlanabilmesi için, zümre tarafindan bir öğretmenin görevlendirilmesi.
18. Öğrencilere verilecek proje konularınrn belirlenmesi; konuların öğretim programlanna uygun olması, öğrencilerin ihtiyaçlan, yetenekleri, çevre ve okul şartlannın göz önünde bulundurulması; ödevlerin ve projelerin araştırmayı özendirici olması;
19. Projelerin notla ne şekilde değerlendirileceğinin kararlarının alınması.
20. Öğrencilerin hazır bulunuşlukları dikkate alınarak, öğrenmelerini engelleyen eksiklerin tamamlanması; kapasiteleri doğrultusunda yetişmeleri hususunda gerekli görüşmelere yer verilmesi ve kararlar alınması.
21. Yıllara göre öğrencilerin dersler bazında üniversite giriş sınavında aldıkları sonuçlar üzerinde durulması; başarı ve başansızlık nedenlerinin araştırılması, çözüm önerilerinin belirlenmesi ve başarıyı arttırıcı kararlar alınması.
22. Derslerin daha yararlı işlenebilmesi ve anlaşılır olabilmesi için Okul ve çevredeki, kaynak araç ve gerecin belirlenmesi ve kullanımının planlanması.
23. TÜBİTAK olimpiyat sınavlarına öğenci seçimi ve çalıştırılması konusunda yapılacak çalışmalar için kararlar alrnması.
24. Sene içinde okulda yapılacak gezi, gözlem, münazara, yanşma, konferans, sanatsal, sportif ve kültürel faaliyetlerin planlanması.
25. Dilek ve temenniler.

Nihat GENÇ

Cumhuriyet onurla yaşar! Cumhuriyet bağımsızlıktır, onurumuzdur, dirliğimizdir, bereketimizdir, Nasrettin Hoca'dır, Yunus Emre'dir, bütün bu değerleri çocuklarımıza anlatmaktır. Onur ve şeref kazınmış ve çıkartılmıştır bu topraklardan. Böyle cumhuriyet olacaksa hiç olmasın, yıkılır bir tanesi daha yapılır.

Nihat GENÇ
[/SIZE]

Konu Tugay NAYKI tarafından (12-Eylül-2013 Saat 17:30 ) değiştirilmiştir.
Tugay NAYKI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Tugay NAYKI kullanıcısına teşekkür eden 19 üye:
arda turan35 (13-Eylül-2013), cnno (13-Eylül-2013), coğrafya34 (09-Eylül-2013), coğrafyacı35 (08-Eylül-2013), demir hoca (11-Eylül-2013), ertuğrul batur yılmazcan (13-Eylül-2013), eylül geçol (12-Eylül-2013), Eylül-1 (10-Eylül-2013), GUNBAN (13-Eylül-2013), kahramanmaraşlı (07-Eylül-2013), laz ismail (12-Eylül-2013), nurcan kıraç (12-Eylül-2013), osman deniz (12-Eylül-2013), sezen kalmaz (12-Eylül-2013), tokmaklıspor (13-Eylül-2013), urfalıCML (12-Eylül-2013), ışık09 (23-Eylül-2013), zehra kalyon (13-Eylül-2013), zuhal keser (13-Eylül-2013)