Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-Kasım-2013, 23:36   #1 (permalink)
tarumoloji
Özel Üye

tarumoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ad- Soyad: .....
Teşekkürleri: 6
35 mesajına 554 kere teşekkür edildi.
Wink Klasik/Yorum'a Dayalı Sınav Nedir? Nasıl Yapılır?

Son zamanlardaki tartışma konusu sınavlar nasıl yapılacak...

MADDE 43- (1) Öğrenci başarısının ölçme ve değerlendirilmesinde aşağıdaki esaslar gözetilir.

b) Öğrencilerin başarısı; öğretim programı öğrenme kazanımları esas alınarak dersin özelliğine göre yazılı sınavlar, uygulamalı sınavlar, performans çalışmaları ve projeler ile işletmelerde beceri eğitiminde alınan puanlara göre tespit edilir.

MADDE 45-
2) Yazılı sınavların klasik/yoruma dayalı olarak yapılması esastır. Ancak her dönemde her dersin sınavlarından biri test usulüyle de yapılabilir.

Arkadaşlar buradaki klasik lafına takmışlar ve karma sınav yapıp yapmamakta kararsız kalmışlar... Klasik sınav nedir nasıl yapılır ile ilgili bir tanım bulamadım ben bulabilen varsa bana açıklasın... Böyle bir tanım gelmediği sürece ben karma sınav yaparım...

Buradan Sınav türleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ösym' nin yaptığı açık uçlu deneme sınavına bakarsanız sınavın karma bir sınav olduğunu görürsünüz... Bizim 1. amacımız ahlaklı ve vicdanlı birey yetiştirmek 2. amacımız öğrencimizi Lys ve Ygs' de başarıya ulaştırmaksa planlanan Ygs-Lys sınavını görüyorsunuz tamamen karma bir sınav yapılmış...

tarumoloji isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
tarumoloji kullanıcısına teşekkür eden 3 üye:
hüloğğğğğ (09-Kasım-2013), KARİZMATİK (10-Kasım-2013), Tugay NAYKI (09-Kasım-2013)