Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-Mart-2014, 19:24   #1 (permalink)
Tugay NAYKI
Bizim Coğrafya Yöneticisi

Ad- Soyad: Mustafa Yıldız
Teşekkürleri: 2.435
1.608 mesajına 9.665 kere teşekkür edildi.
Standart 2014 YGS Sorularını ÖSYM Neden Yayınlamıyor? Örnek Sorular..

Bir ÖSYM düşünün; soruları yayınlamıyor ve saçmasapan bir gerekçe sunuyor, YGS sınavında bugün öğretmenlerin üzerlerinin aranması da cabası..! Bu ülke de yapılan tüm sınavlar şaibeli, bu soruların çalınması ve tüm şaibeleri öğretmenler mi yapıyorda öğretmenlerin üzerleri aranıyor? Soruların yayınlanmaması konusunda ben art niyet arıyorum, niye şeffaf değil ÖSYM? Neden korkuyor yada çekiniyor? Neden soruları tartışmaya açmıyor? Niye kimsenin sesi çıkmıyor? ÖSYM'yi bu tavırlarından dolayı şiddetle, öfkeyle kınıyorum, eleştiriyorum, lanetliyorum..!

''6495 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 33 üncü maddesi ile 53 üncü maddesi birinci fıkrası (ç) bendi gereğince ÖSYM tarafından uygulanan sınavlara ait soru ve cevaplar 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamı dışına çıkarılmıştır. Sınav güvenliğinin en önemli unsuru olan "Her Adaya Farklı Soru Kitapçığı" uygulaması nedeniyle adayların sorulara verdikleri cevapları da izlemesini ve cevap kağıdı üzerindeki işaretlemelerini kontrol etmelerini temin etmek amacıyla ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından 2014-YGS sınavına katılan aday kitlesi düşünülerek test sorularının tamamından rastgele seçilen % 20'si adaylara ait soru kitapçıklarındaki soru numaraları ve cevap seçenekleri ile birlikte adayların incelemesine açılacaktır. Sınav sorularının % 20'sini oluşturan ve adayların incelemesine açılan sorular, ayrıca; "Temel Soru Kitapçığına" aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir. ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlanan "Temel Soru Kitapçığı" basın yayın organları tarafından, telif hakları ÖSYM'de saklı kalmak kaydıyla, her hangi bir telif hakkı bedeli ödenmeksizin kullanılabilecektir. "Temel Soru Kitapçığı" adı altında ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlanan sorular dışında kalan ve artık Merkezimize ait gizli bilgi olarak nitelenecek tüm soruların yazılı, görsel veya işitsel olarak herhangi bir yolla bir bütün olarak veya kısmen paylaşılması halinde, paylaşan kişi ve kuruluşlar hakkında ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.''

2014 YGS Örnek Sorular;
http://yadi.sk/d/N6WXxyvnL4u3z

2014 Sorularını ÖSYM Neden Yayınlamıyor?

2014 Sorularını ÖSYM Neden Yayınlamıyor?

Nihat GENÇ

Cumhuriyet onurla yaşar! Cumhuriyet bağımsızlıktır, onurumuzdur, dirliğimizdir, bereketimizdir, Nasrettin Hoca'dır, Yunus Emre'dir, bütün bu değerleri çocuklarımıza anlatmaktır. Onur ve şeref kazınmış ve çıkartılmıştır bu topraklardan. Böyle cumhuriyet olacaksa hiç olmasın, yıkılır bir tanesi daha yapılır.

Nihat GENÇ
[/SIZE]

Konu Tugay NAYKI tarafından (23-Mart-2014 Saat 19:53 ) değiştirilmiştir.
Tugay NAYKI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Tugay NAYKI kullanıcısına teşekkür eden 21 üye:
adalet y. (23-Mart-2014), arda turan35 (31-Mart-2014), atmosferik (16-Haziran-2014), ben seni böyle mi sevdim? (24-Mart-2014), bircan akyıldız (25-Mart-2014), brn44 (19-Nisan-2014), coğrafyacı35 (24-Mart-2014), çiğdem koparan (23-Mart-2014), Gülser Baran (25-Mart-2014), ipek33 (25-Mart-2014), kahramanmaraşlı (02-Nisan-2014), KARİZMATİK (25-Mart-2014), mart nisan mayıs (28-Mart-2014), NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! (31-Mart-2014), özlem21 (27-Mart-2014), Saliha b. (23-Mart-2014), T.C. Hülya (26-Mart-2014), tuğçe sırça (28-Mart-2014), tutku aydın (23-Mart-2014), şampiyon galatasaray GS (31-Mart-2014), Şerife Sultan (29-Mart-2014)