Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14-Temmuz-2014, 15:09   #3 (permalink)
Tugay NAYKI
Bizim Coğrafya Yöneticisi

Ad- Soyad: Mustafa Yıldız
Teşekkürleri: 2.435
1.608 mesajına 9.665 kere teşekkür edildi.
Standart Cevap: Dershaneler Kapatılmalı mı?.. (ANKET)

Dersanelerin kapatılmasından en çok zararlı çıkacak olan kesim düşük gelirli olanlardır. Mevcut durumda ayda birkaç 100 TL vererek çocuklarını dersanelere gönderen vatandaş acaba dersaneler kapatılınca nasıl özel ders aldıracak?

İkinci bir konu dersaneler çarpık ve yetersiz eğitim sisteminin olduğu ülkemizde bir ihtiyaç, dolayısıyle merdiven altı dersanecilik gelişecek, kayıt dışı, vergi dışı bir sistem ortaya çıkacaktır.

Diğer bir konu, bu hepimizin bildiği üzere siyasi bir karar, bir grubu ortadan kaldırmak ve gelirlerini yok etmek amaçlı yapılmış bir çalışma, bana göre ilgili grup etkisizleştirilince muhtemelen dersaneciğili ''tek el'' olarak yine yapacaklar, birilerine rant sağlayacaklar, eğitim kökenli olmayan zat'lar bu işe girecekler ve çarpık bir sisteme pirim verilmiş olacak.

Artı eğitim sistemimizin asıl sorunu dersanelerin kaldırılması değil, öncelik eğitim sistemimizin güçlendirilmesidir, çarpıklıkların ortadan kaldırılmasıdır, zaten bu sistem düzeltilirse dersaneler ihtiyaç olmaktan, zaruri olmaktan çıkacak, kendiliğinden kaybolacaktır.

Nihat GENÇ

Cumhuriyet onurla yaşar! Cumhuriyet bağımsızlıktır, onurumuzdur, dirliğimizdir, bereketimizdir, Nasrettin Hoca'dır, Yunus Emre'dir, bütün bu değerleri çocuklarımıza anlatmaktır. Onur ve şeref kazınmış ve çıkartılmıştır bu topraklardan. Böyle cumhuriyet olacaksa hiç olmasın, yıkılır bir tanesi daha yapılır.

Nihat GENÇ
[/SIZE]
Tugay NAYKI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Tugay NAYKI kullanıcısına teşekkür eden 10 üye:
aslan cimbom (24-Temmuz-2014), cano (14-Temmuz-2014), demir hoca (25-Temmuz-2014), galatasaraylılar (16-Temmuz-2014), gülseren kaya (16-Temmuz-2014), izobar (01-Ağustos-2014), laz ismail (18-Temmuz-2014), ömer kaya (16-Temmuz-2014), sezen kalmaz (16-Temmuz-2014), T.C. Türkiye (16-Temmuz-2014)